عمومی

فرق بین ویپ با قلیان و سیگار چیست؟

طبق آمار و اطلاعات مختلفی که در زبان انگلیسی موجود است، مضراتی که مصرف ویپ برای شما خواهد داشت تا ۸۰ درصد کمتر از مصرف قلیان و سیگار است.

The difference between smoking and vaping is that smoking delivers nicotine by burning tobacco, which can cause smoking-related illnesses, and vaping can deliver nicotine by heating a liquid in a much less harmful way

معنی جمله بالا این است: تفاوت بین سیگار کشیدن و ویپینگ در این است که سیگار کشیدن نیکوتین را با سوزاندن تنباکو می‌رساند، که می‌تواند باعث بیماری‌های مرتبط با سیگار شود، و بخار کردن می‌تواند نیکوتین را با حرارت دادن یک مایع به روشی بسیار کمتر مضر، به بدن برساند.

دستگاه‌های جایگزین قلیان و سیگار سه نوع اصلی دارند

1-ویپ

دستگاهی است که به عنوان جایگزینی قلیان کاربرد دارد و حجم بخاری بالا با مقدار نیکوتین متوسطی را در اختیار مصرف کننده میگذارد. این دستگاه‌ها پرچمدار هستند و به نوعی جزو پرامکانات‌ترین دستگاه هایی هستند که توسط برندهای مختلف تولید میشوند.

2-پاد سیستم

پاد سیستم دستگاهی است که به عنوان جایگزینی سیگار کاربرد دارد و تمرکز آن بر روی مقدار نیکوتین بالا و حجم بخاری متوسط می باشد. این دستگاه‌ها از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه هستند و معمولا کاربری آسان و راحتی دارند.

3-ویپ پاد

دستگاه‌های دوکاره که هم میتوانند به عنوان جایگزین قلیان و هم جایگزین سیگار استفاده شوند. به نسبت ویپ قیمت مناسب تری دارند و جزو پرطرفدارترین محصولات برندهای مختلف هستند و به نوعی مخاطبان بیشتری دارند.

 

دستگاه مناسب ترک سیگار

اگر سیگار مصرف میکردید و قصد ترک آن را دارید بستگی به مقدار بودجه شما دو مورد پیشنهاد میشود

  1. پاد سیستم: میتوانید با یک هزینه معقول و مناسب یک پاد سیستم تهیه کرده و آن را جایگزین مصرف سیگار خود کنید. این دستگاه‌ها با سالت نیکوتین تغذیه میشوند و میتوانند در عین طعم رسانی بالا حجم بخار متوسطی را به شما تحویل دهند.
  2. ویپ پاد: گزینه دیگر برای افراد سیگاری که از لحاظ هزینه بالاتر میرود، دستگاه های دوکاره یا ویپ پاد است. این دستگاه‌ها که امروزه جزو پرچمداران برندهای دنیا محسوب میشوند. میتوانند هم به عنوان جایگزین سیگار و هم قلیان استفاده شوند. این موضوع به راحتی با تعویض یک کارتریج در دستگاه در کمتر از چند ثانیه امکان پذیر است.

 

دستگاه مناسب ترک قلیان

  1. ویپ: دستگاه‌هایی با امکانات بالا و به نسبت به ویپ پادها وات بالاتری دارند که با جویس تغذیه میشوند و به راحتی حجم بخار بالایی را (با توجه به مقدار وات دستگاه شما) به شما تحویل خواهند داد.
  2.  
  3. ویپ پاد: دستگاه‌های دو کاره هستند که بالاتر درباره آنها توضیح دادیم. این دستگاه‌ها قیمت مناسب تری نسبت به ویپ ها داشته و دو نوع مایع جویس و سالت نیکوتین را پشتیبانی میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *